Entertainment

Válka na Ukrajině: Spor mezi Rusy a Čečenci vyústil v přestřelku

O bojích mezi původně spřátelenými jednotka informovalo Hlavní zpravodajské ředitelství Ministerstva obrany Ukrajiny 29. dubna. Ke sporu mělo dojít ve vesnici Kyselivka v Rusy okupované Chersonské oblasti. Jak se zdá, morálka ruských vojsk je na bodu mrazu. Nechtělo se jim pokračovat ve válečném tažení, a tak došlo k brutálnímu konfliktu. 

Dalším bodem, který pošramotil vztahy mezi oběma skupinami bylo to, že Čečenští bojovníci sebrali většinu uloupeného zboží ukradeného z Ukrajiny. To se Rusům vůbec nelíbilo. „V nočním incidentu bylo zainteresováno více než padesát vojáků na každé straně,“ sdělilo zpravodajské ředitelství. Údaje o obětech zatím nejsou známy. 

Váleční analytici uvedli, že vypuknutí bojů mezi vojáky není překvapivé. Panující morálka v ruské armádě je již delší dobu velmi slabá. Ruská vojska také doplácí na frustraci pramenící z velkých ztrát a velmi malého územního zisku.

„Je to tady úplně na nic, úplnej odpad. Naše vlastní letadlo na nás shodilo bombu,“ měl mimo jiné uvést podle deníku Daily Star jeden z vojáků z 37. gardového motostřeleckého pluku v uniklém telefonátu, který zachytila ukrajinská rozvědka. 


Generální štáb ukrajinské armády ve svém pravidelném večerním hlášení sdělil, že ruská armáda v Charkovské oblasti pokračovala v ostřelování vojenské a civilní infrastruktury a posilovala své pozice. „Ve směru na Charkov okupanti neprováděli aktivní útočné operace. Jejich hlavní úsilí bylo zaměřeno na zamezení postupu našich jednotek. Ruské pozice byly posíleny přesunem jednotek ze Západního vojenského okruhu, aby v této oblasti ruská armáda obnovila svou bojeschopnost,“ informoval ukrajinský generální štáb.

Ve směru na Izjum nepřítel přeskupil své jednotky, doplnil zásoby za účelem zvýšení útočných schopností a provedl vzdušný průzkum s cílem vyjasnění pozic našich jednotek, napsal dále ukrajinský štáb.


Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že na nádraží poblíž východoukrajinského města Soledar ruské střely zničily zbraně a vojenské vybavení, které Ukrajině dodaly Spojené státy a další západní země.


„A opět Hadí ostrov. Minus jedna ruská helikoptéra i s výsadkem, přímo ve vzduchu,“ informuje generální štáb Ukrajiny o dalším zásahu dronem.

Zobrazit celý online

 
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close