Entertainment

V muzeu představují unikátní expozici: PŘIJĎTE NAJÍT VRAHA

Fanoušci seriálu Sběratelé kostí budou nadšeni. Forenzní antropologové předávají své poznatky veřejnosti nyní v expozici karlovarského muzea. „Vyhodnotit kosterní nález – zjistit co nejvíce relevantních informací o zemřelém, může být v některých případech velice obtížné. Návštěvníci si mohou prohlédnout kosterní pozůstatky ze studijní sbírky Kriminalistického ústavu, např. kosti, které slouží k odhadu pohlaví a věku jedince,“ říká kurátorka výstavy a ředitelka muzea Dominika Kožešníková.
Lebka neznámého muže pomocí které chtějí antropologové s policisty zjistit tvář.

Možnost zahrát si na detektivy tu mají návštěvníci hned dvakrát. Jednou mají s pomocí důkazů najít vraha trenéra volejbalistů, podruhé zase mohou z nálezu kosterních pozůstatků určit, kdo a jak v lese z kulis zemřel. Jelikož výstava byla zahájena těsně s Mezinárodním filmovým festivalem, připravili muzejníci i něco pro filmové fajnšmekry. Z Barrandovských ateliérů si vypůjčili kostýmy z českých detektivek a komedií s krimi zápletkou. Cimrmanovsky stylová Rozpuštěný a vypuštěný, hrzánovsky ztřeštěná Drahé tety a já či prvorepubliková Partie krásného Dragouna. I tohle je v muzeu k vidění.
Poznali byste, která z lebek patří muži a která ženě? V karlovarském muzeu vás to naučí.

Kosti i mumie

K vidění jsou i kosti nedospělých osob, kosti s patologickými projevy, jako jsou zlomeniny, sečná a střelná poranění, vrozené a růstové abnormality, dále spálené či ohořelé kosterní pozůstatky. Zajímavým exponátem je i hlava mumie a mumifikované ruce. Trochu hrůzostrašné, ale poutavé a zajímavé.

Detektivové, četníci a sběratelé kostí

  • KDE: Muzeum Karlovy Vary, Nová louka 23
  • OTEVÍRACÍ DOBA: úterý až neděle 10:00 – 18:00
  • VSTUPNÉ: základní/100 Kč, skupinové (10 osob)/75 Kč, senioři, studenti, děti od 6 do 15 let/60 Kč, děti do 6 let, ZTP, TTP/P/zdarma
  • POTRVÁ: do 31. srpna
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close