Entertainment

Útok mačetou na škole v Michli! Učitel zemřel, útočil student?

„Mohu potvrdit, že policisté s kriminalisty prověřují incident napadení jednoho ze zaměstnanců školy, který se stal v odborném učilišti v ulici Ohradní,“ potvrdil Blesku policejní mluvčí Jan Rybanský krátce po poledni. 

Později policisté potvrdili, že pachatel útočil mačetou, obětí je učitel školy, který na místě zemřel. „Vyjížděli jsme k případu napadení, které bylo způsobeno mačetou. Zranění byla vážná, pacienta se záchranáři pokoušeli oživovat, po dlouhých minutách však zemřel,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

K napadení došlo nikoliv ve třídě, ale na chodbě ve čtvrtém patře školy. Útočník na místě zbraň odhodil a utekl. „Nyní po něm usilovně pátrá několik stovek policistů. Do pátrání je nasazený i vrtulník,“ uvedli policisté krátce před jednou hodinou.

Útočil student?

Později potvrdili, že se útočníka podařilo zadržet. „Podezřelá osoba byla před chvilkou zadržena, bližší informace k této osobě poskytnout nemohu,“ řekl Rybanský ve čtvrt na dvě odpoledne. Ředitel školy Karel Dvořák pro ČTK řekl, že útočníkem měl být údajně student školy. „Byl to náš vyučující, dlouholetý pedagogický pracovník. A údajně to byl náš student (který na učitele zaútočil),“ uvedl Dvořák. „Víc nevím,“ dodal.

Kriminalisté na místě vyslechli řadu svědků, kteří tragédii viděli na vlastní oči. „Motiv a okolnosti celého incidentu zjišťují kolegové z kriminální služby,“ dodal Rybanský.

K útoku se vyjádřil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). „Útok ve škole je černou můrou každého učitele, rodiče, žáka. Bohužel se jeden takový dnes odehrál v Praze. Upřímnou soustrast pozůstalým. Policie dělá maximum pro dopadení vraha,” napsal na twitteru ministr vnitra Vít Rakušan.

Útočník zabil na pražské škole učitele mačetou. (31. března 2022) Blesk.cz – David Malík
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close