Entertainment

Ukrajina vs. Rusko: Aktuální situace na Ukrajině ONLINE

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zřídilo telefonní linku sociální asistence pro uprchlíky z Ukrajiny. Zájemcům poskytuje sociální poradenství a krizovou intervenci. Linka 800 60 10 20 je bezplatná a poskytuje informace v pěti jazycích, uvedlo dnes v tiskové zprávě MPSV, které call centrum zřídilo ve spolupráci s Modrou linkou a Oblastním spolkem Českého červeného kříže Prahy 1. Uprchlíci z Ukrajiny začali do ČR přicházet po ruském útoku na Ukrajinu koncem února.

Zřízením linky sociální asistence chce ministerstvo zvýšit dostupnost pomoci nejenom pro samotné uprchlíky. „Volajícímu nabídneme možnost přepojení na oblast sociálního poradenství, která je určena lidem, kteří jsou na útěku před válečným konfliktem na Ukrajině. Zároveň toto poradenství je určeno i osobám v České republice, které se snaží uprchlíkům na území ČR pomáhat,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Operátoři linky dokážou podle úřadu zodpovědět dotazy o zaměstnanosti, sociálních dávkách, sociální péči a prevenci, ochraně dětí či vzdělávání. Informace jsou dostupné v češtině, ukrajinštině, ruštině, romštině a maďarštině.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.