Entertainment

Ukrajina: Tragédie během leteckého poplachu. Srážku autobusu s cisternou nepřežilo 17 lidí

Nejméně 17 mrtvých a deset zraněných si v úterý navečer vyžádala nehoda autobusu a cisterny nedaleko Kyjeva Místní média informují, že se havárie stala během leteckého poplachu. Ruské rakety v úterý večer dopadají jak na okolí Kyjeva, silné výbuchy hlásí Ukrajina také v Dnipru a Kirovohradské obasti.

Nehoda se podle agentury Unian stala na dálnici Kyjev – Čop v době, kdy se v regionu rozezněly sirény. Podle prvních informací policie se u obce Sitné srazil autobus mezinárodní přepravy s cisternou převážející pohonné hmoty. Po srážce začala vozidla hořet. Zemřelo nejméně 17 lidí, desítka dalších utrpěla zranění.

Silné výbuchy zazněly v úterý večer nejen v okolí Kyjeva, ale i ve Lvově, v Dnipru a Kirovohradské oblasti. Podle ukrajinských médií šlo o další ostřelování ukrajinských měst ruskými raketami a střelami s plochou dráhou letu.

„Ve Lvově jsou slyšet výbuchy. Všichni zůstaňte v krytech,“ uvedl starosta západoukrajinského města Andrij Sadovyj, který později informoval o výpadcích v dodávkách elektřiny. „Podle předběžných údajů byla Lvovská oblast zasažena raketami. Zůstaňte v krytech!“ doporučil i gubernátor Maksym Kozyckyj. Na sociálních sítích se lidé zmiňují o celkem pěti explozích, napsala agentura Unian. Podrobnosti zatím nejsou známé.


„Ve Lvově jsou slyšet výbuchy. Všichni zůstaňte v krytech,“ uvedl starosta západoukrajinského města Andrij Sadovyj. Později uvedl, že zasaženy byly tři elektrické stanice, což vedlo k výpadkům dodávek elektrického proudu. To se týká i některých zdravotnických zařízení. Údery podle něho způsobily významné škody na městské infrastruktuře, zničeno bylo mnoho oken a někde byly přerušeny dodávky vody. Dva lidé utrpěli zranění.

Šéf ukrajinských železnic Oleksandr Kamyšin uvedl, že ruské rakety zasáhly šest nádraží na střední a západní Ukrajině, informuje britská BBC. Nikomu ze železničářů ani cestujících se podle něho nic nestalo, infrastruktura je ovšem vážně poškozena. Dodal, že kvůli ostřelování nabralo zpoždění 14 vlaků, ale první z nich už se znovu daly do pohybu.


Jedna ze zachráněných žen z Azovstalupopsala, že každou noc usínala se strachem, že už se neprobudí. „Neumíte si představit, jak je děsivé, když sedíte v krytu, v mokrém a vlhkém sklepě, který nadskakuje a otřásá se,“ popsala AP Olena Cybulčenková po příjezdu do Záporoží. Stanici CNN řekla, že se v bunkru skrývala s rodinou od začátku března a spolu s ostatními civilisty tam přežívala na polévce, konzervách a čaji.


Nejméně 17 mrtvých si dnes večer vyžádala dopravní nehoda s účastí cisterny převážející benzin, linkového autobusu a osobního auta v Rivnenské oblasti na severozápadě Ukrajiny. Oznámil to na svém webu deník Ukrajinska pravda s odvoláním na policii a místní úřady. Původně se hovořilo o 16 mrtvých.

Nehoda se stala na silnici spojující Kyjev s městem Čop u hranic se Slovenskem a Maďarskem. Po srážce vozidel vypukl požár. Většina obětí podle záchranářů pocházela z autobusu. „Zatím se ví o šesti zraněných,“ dodal deník.

Doprava byla v místě nehody, kde pokračuje hašení požáru, přerušena a je dále vedena objížďkami.

Zobrazit celý online

Očití svědci hlásí přinejmenším tři výbuchy v Dnipru. Exploze byly také slyšet v pravobřežní části Kyjeva. Přelet střel byl zaznamenán nad Ternopilskou oblastí. „Přílet nepřátelské rakety“ potvrdili také v Kirovohradské oblasti. Poradce ministra vnitra Anon Heraščenko navíc informoval o sestřelení dvou střel, přelétajících město Vinnycja, dodal Unian.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close