Entertainment

Trable KSČM: V centrále končí 9 zaměstnanců. A roční ztráta 30 milionů po propadáku


O dopadech roční finanční ztráty 30 milionů korun informoval ČTK první místopředseda komunistů Petr Šimůnek. Uvedl, že strana se snaží nabídnout zaměstnancům práci na jiný úvazek, pokud je to možné. V říjnových volbách se komunisté poprvé po 30 letech nedostali do Poslanecké sněmovny.

Vedení KSČM chce změnit strukturu organizací. „Diskuse bude obrovská. Chtěli bychom zachovat jak základní organizace, tak okresní výbory a kraje. Cokoliv zlikvidujeme, už se to neobnoví, proto to chceme udržet, chceme jenom jinou formu práce,“ uvedl Šimůnek.

Výdaje na platy tvoří největší položku v rozpočtu komunistů. Loni na ně vydala KSČM 42 milionů korun. V hlavním pracovním poměru zaměstnávala 76 lidí, na dohodu o provedení práce 169.

Loni komunisté hospodařili se ztrátou 26,7 milionu korun, v minusu tak zůstali třetí rok za sebou. Šimůnek ČTK na jaře řekl, že vliv na výsledek hospodaření měly loňské volby do krajských zastupitelstev a části Senátu. Od letošních si sliboval obrat. Tehdy avizoval, že v případě neúspěchu bude třeba provést změny. Předloni komunisté hospodařili se ztrátou devět milionů, v roce 2018 skončili v minusu zhruba 20 milionů korun.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close