Entertainment

Rusko: Milionáři utekla opice, brutálně napadla ukrajinskou holčičku (2)

Celý útok zachytily bezpečnostní kamery, ukazují, jak se rodina snaží dívku jménem Pavlina zachránit, ale opice pokračuje v sápání se po malé Ukrajince. Opice dívku povalila a několikrát ji kousla, navzdory kopancům od otce.

Konkrétní druh opice nebyl specifikován, ale podle videa zvíře vypadá jako pavián, langur nebo makak. Zvlášť makakové mohou být velmi agresivními, pokud se v jejich okolí nachází strava. Malá dívka ale opici jídlo nezadržovala, takže není jisté, proč ji napadla.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) mají opice na svědomí mezi 2 a 21 procenty všech zvířecích kousnutí. Jen letos došlo k několika napadením, server Newsweek zmiňuje například případ z Indie, kde opice ze střechy shodila 4měsíční dítě. Miminko zemřelo.

Jméno majitele zoo není známé, ale britská média hovoří o prominentním ruském milionáři-právníkovi. Chov zvířat má mít na starosti převážně jeho manželka a v zahradě chovají mimo jiné vlky nebo slony. Rodiče dívky, kteří v Rusku bydlí u přátel a do země utekli před válkou na Ukrajině, již u policie podali stížnost.


I tohle ukrajinské obilí čeká na export. Své zásoby předvedl fotografovi zemědělec Oleksandr Čubuk v Žurivce.


„Obranné síly Ukrajiny způsobují nepříteli ztráty ve všech směrech, kde probíhají boje, a jsou připravené na jakékoli změny v operačním prostředí,“ shrnuje situaci „150. dne heroické konfrontace ukrajinského národa s s ruskou vojenskou invazí“ mluvčí ukrajinského generálního štábu Oleksandr Štupun. 

„V jednotkách ruských okupačních vojsk stále přibývá případů dezerce a otevřeného neuposlechnutí rozkazů,“ dodal mluvčí.


„Inkoust ještě neměl čas zaschnout, a přece už tu jsou dvě podlé provokace,“ tweetuje Mychajlo Podoljak z ukrajinské prezidentské kanceláře. „Útok  na přístav Oděsa a prohlášení ruského ministerstva obrany, že ukrajinské přístavy jsou ‘nebezpečné pro provoz lodí’.“

Zobrazit celý online
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.