Entertainment

Psí chrup v ohrožení! Ověřte si, zda umíte pečovat o zuby svého mazlíčka

Prezentace klienta: Toto není redakční text. Redakce Blesku nezodpovídá za jeho obsah

Zuby jsou pro psa minimálně stejně důležité jako ruce pro člověka. Je to nástroj sloužící k přenášení předmětů i štěňat, slouží k tahání, trhání, žvýkání a vůbec ke kontaktu s živým i neživým světem kolem. A protože nemohou na rozdíl od lidí svůj chrup snadno nahradit protézou, je potřeba dbát na správnou dentální hygienu. Zanedbání péče může psí chrup vážně ohrozit. Podle výzkumů vědeckého centra pro péči o domácí zvířata Waltham Petcare Science Institute se více než 80 % psů potýká s paradentózou, jejíž hlavní příčinou je zubní plak. Háček je ale v tom, jak zubní plak u psů včas odhalit.

Výrazný zápach z dutiny ústní a jakékoli problémy s příjmem potravy by měly být důvodem, aby majitel psa bez zbytečných odkladů navštívil veterinárního lékaře,“ říká MVDr. Zbyněk Lonský, předseda České společnosti veterinárních stomatologů.


Zuby jsou pro psa minimálně stejně důležité jako ruce pro člověka.
Zuby jsou pro psa minimálně stejně důležité jako ruce pro člověka. | Pedigree

Onemocnění dásní lze v počáteční fázi zvrátit, v pokročilejších stádiích je však mnohem hůře léčitelné, pro psy bolestivé, a dokonce může vést ke ztrátě zubů. Prevencí se však můžeme vyvarovat rizika, že onemocnění neodhalíme včas a že se nám jej nepodaří úspěšně léčit. Psi jsou jako smečková zvířata naučeni svou bolest skrývat, aby nedali najevo slabost. Proto je důležité si dobře všímat často i drobných náznaků, které mohou indikovat problém.

KVÍZ: Umíte pečovat o chrup svého domácího mazlíčka?

Své znalosti nejlépe ověříte v interaktivním kvízu, který najdete v soutěžní aplikaci Kvízuj (pro Android stahujte zde a pro iOS stahujte zde). Kvízuj je zbrusu nová česká soutěžní aplikace, ve které můžete každý den hrát, neboli kvízovat, o reálné peníze a jiné odměny. Nejlepší je, že kvízovat můžete odkudkoli a zcela zdarma a stačí vám jen váš mobilní telefon s připojením k internetu, takže se do toho můžete pustit klidně teď hned. Pokud ale ještě nejste plně rozhodnutí, tak čtěte dále.

Bezplatný kvíz, který ověří vaše znalosti k péči o chrup vašeho pejska, je vytvořen ve spolupráci s Pedigree. V mobilní aplikaci Kvízuj ho exkluzivně najdete od 28. 4. do 30. 4. 2022. Nenechte si ujít příležitost ověřit své znalosti jednoduše a zábavně na svém Androidu, nebo iOS.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.