Entertainment

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Česko zasáhly tropy

Stačily kelímky od kávy, polystyrén, papírové kombinézy a Česko má první trojživelnou loď. „Pluje po vodě i pod vodou a létá do vesmíru. Pokud půjdeme ke dnu, přepneme na ponorku,“ tvrdila hrdě parta čtyř mužů ze sousedního Pržna před vyplutím na akci Baškohrátky. No, a pokud by se jejich plavidlo Alfa Centauri náhodou ocitlo blízko motorového člunu, jisto jistě by je vlny vynesly až do kosmu. Trasu do cíle však včera zvládlo hravě po krásně klidné hladině Bašky.

Brno-Komárov – 28 °C

Sobotní vedro strávila Brňanka Marcela Vejmělková (38) se synkem Ríšou (3) a dcerkou Aničkou (7) u přírodního biotopu v Komárově. „Voda chemicky upravená, přesto je křišťálově čistá. Malý vyzkoušel vodní dělo, dcerka s tátou si zaplavali,“ svěřila se paní Marcela.

Dnes ve stínu až 38 °C

Bylo vám včera vedro? Dnes bude ještě tepleji. „V západní polovině Čech budou teploty překračovat 34 stupňů, v části Středočeského a Ústeckého kraje čekáme až 38 stupňů Celsia, ovšem jde o teplotu ve stínu. Na přímém slunci v městské zástavbě můžeme naměřit teploty vyšší,“ upozornil Český hydrometeorologický ústav.

Jak bude od zítra?

Pondělí: oblačno až zataženo, přeháňky a bouřky, na V silné. Noc 15 až 19 °C, den 27 až 32 °C, na SZ 25 °C.

Úterý: jasno až polojasno. Noc 7 až 11 °C, den 21 až 25 °C.

Středa: polojasno až oblačno, místy přeháňky. Noc 10 až 14 °C, den 25 až 30 °C.

Čtvrtek: oblačno, ojediněle přeháňky. Noc 13 až 17 °C, den 28 až 32 °C.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close