Entertainment

Požár autodílny v Jablonci: Při zásahu se zranil hasič

Při pondělním odpoledním požáru autodílny v Jablonci nad Nisou se jeden člověk nadýchal zplodin a jeden hasič lehce zranil. Hasiči požár likvidovali zhruba čtyři hodiny. Škoda bude nad milion korun, její výše se bude upřesňovat v úterý dopoledne, sdělil zastupující krajský mluvčí hasičů Jan Přerovský. V úterý bude pokračovat i zjišťování příčiny požáru, který poškodil minimálně dvě auta uvnitř dílny.

 Požár autodílny v Jateční ulici byl hasičům nahlášen ve 14:45, vyhlásili druhý stupeň poplachu. Zplodin se nadýchal jeden člověk z autodílny. “Převezli jsme ho do jablonecké nemocnice,” řekl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Do stejné nemocnice k dalšímu vyšetření záchranáři převezli i lehce zraněného hasiče, jemuž na záda spadl kus zdiva. “Byl transportován preventivně ve vakuové matraci pro případ, že by měl poraněnou páteř. Naštěstí je v pořádku,” dodal Přerovský. Po vyšetření byl hasič z nemocnice propuštěn.

Hasičům ze sedmi jednotek se podařilo požár lokalizovat zhruba půl hodiny po jejich příjezdu. Náročné ale pak bylo pro ně vyhledávání skrytých ohnisek, to jim zabralo další tři a půl hodiny. Rozebírat museli i střechu, k čemuž využili speciální hasicí a řezací zařízení Cobra.

 
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close