Entertainment

Pniówek: Při výbuchu v dole zemřelo pět horníků

Důlní neštěstí na jihu Polska si vyžádalo nejméně pět mrtvých. Po sedmi pohřešovaných se dál pátrá a stav některých zraněných je kritický. Příčinou incidentu byl pravděpodobně výbuch metanu, oznámila na twitteru společnost JSW, která důl v Pawlovicích ve Slezském vojvodství vlastní. V nemocnicích jsou dvě desítky pracovníků dolu, několik horníků má vážné popáleniny.

Dolem otřásla exploze krátce po půlnoci, zhruba 1000 metrů pod povrchem, napsal server onet.pl. Na místě bylo v tu dobu 42 horníků, 39 z nich se podařilo dostat na povrch. Dva pohřešované pracovníky dolu našli záchranáři, lékař u nich konstatoval smrt. O dalších obětech JSW informovalo později.

Pohřešováno je podle JSW také sedm příslušníků záchranného týmu, se kterými během zásahu ztratili kolegové kontakt. Podle TVN24 zřejmě při záchranné akci došlo k dalšímu výbuchu. Operace proto byla přerušena pro obnovení bariéry chránící základnu záchranářů proti explozi prachu, informovala později společnost JSW.

Stav některých zraněných je kritický, uvedli podle agentury AP lékaři z místní nemocnice, která se specializuje na léčbu popálenin. Horníci podle nich mají popáleniny na velkých částech těla i na plicích.

„V myšlenkách a modlitbách jsem s rodinami zesnulých horníků dolu Pniówek. Boj o nalezení pohřešovaných stále pokračuje,“ napsal na twitteru polský premiér Mateusz Morawiecki.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.