Entertainment

Maroko: Záchranáři se snaží vysvobodit ze studny chlapce Rajána

Záchranáři, kteří se od úterního večera snaží dostat k pětiletému chlapci, jenž spadl na severu Maroka do úzké studně hluboké dvaatřicet metrů, se dostali do blízkosti dítěte. V sobotu ve dvě hodiny měli být už u něj. Vzdáleni jsou asi metr. U vchodu do šachty je spousta lidí. Kvůli úzkému průměru studně, u níž si dítě v úterý odpoledne hrálo, nelze chlapce vyzvednout přímo nahoru. Není ale stále jisté, zdali je Raján naživu.

Osud malého chlapce vyvolává zájem v celém Maroku. Dítě jménem Raján je zřejmě naživu, má zřejmě poraněnou hlavu, ale záchranáři k němu hadicemi dopravují vzduch, jídlo a vodu.

Marocký server LeMatin.ma napsal, že operaci komplikovaly obavy ze sesuvu půdy, protože nová šachta je vybudovaná v písčitém a kamenitém terénu. Přivoláni byli ženisté a odborníci na topografii. Jak uvedl web newsdons, záchranáři se chtěli k chlapci dostat pomocí tunelu, kterým se v nebezpečném terénu snažili prokopat.

Podle informací deníku Daily Mail se záchranářům podařilo v sobotu ve dvě hodiny odpoledne k nešťastnému chlapci dostat. Bohužel ale zůstává velmi nejistý Rajánův stav. Experti zdůraznili, že není možné potvrdit, zdali je chlapec naživu. Jakmile se záchranářům podaří hocha vyprostit, bude urychleně transportován do nemocnice připraveným vrtulníkem. 

Agentura Reuters podle posledních informací upřesnila, že se záchranáři nachází devadesát centimetrů od chlapce. „Doufáme, že ho zachráníme živého,“ řekl záchranář Abdelhadi Thamrani.

Hochova matka Wassima Kharchichová doufá, že se Raján vrátí v pořádku domů. „Modlím se a prosím boha, aby se z té studny vrátil živý a v bezpečí,“ uvedla. Chlapcovu záchranu sleduje v obrovských nervech i jeho tatínek Khalid. „Máme s maminkou obrovské starosti,“ svěřil se 

„Už jsme téměř u něj, pracujeme bez přestání tři dny. Začíná se projevovat únava, ale všichni vytrvávají,“ řekl Abdas Salám Makúdí, který operaci řídí. Záchranáři už by měli být v poslední fázi operace. 

„Záchrana dítěte se blíží,“ řekl v pátek mluvčí vlády Mustapha Baitas. „Naše srdce jsou s rodinou a modlíme se, aby se k nim co nejdříve vrátil,“ dodal. 

Neštěstí se stalo ve vesnici Ighrán v provincii Šafšávin. „Raján si tady hrál a kolem druhé hodiny odpoledne (v úterý) zmizel. Hledala ho celá rodina, a pak jsme zjistili, že spadl do studně. Stále doufám, že ho vytáhnou živého,“ řekla novinářům chlapcova matka.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close