Entertainment

Letňany: Úřednická čtvrť? Nemám signály, že by to Fiala chtěl, řekl Hřib

Babiš v minulém volebním období vyzval vedení magistrátu, aby městské pozemky v Letňanech převedlo na stát za účelem vybudování areálu pro tisíce státních úředníků. Město se tomu bránilo, Hřib odmítl myšlenku „úřednického ghetta“ a převedení pozemků na stát podmínil řadou podmínek, například finančním příspěvkem na dokončení městského okruhu.

Jednání nebyla do voleb dokončena. Město mezitím začalo připravovat návrh nové čtvrti, která by měla v Letňanech vzniknout. Počítá s byty, administrativou a rezervou pro nemocnici. Podle Hřiba to nyní vypadá, že stát již o pozemky nebude mít zájem. „Nemám signály, že by pan premiér v tuto chvíli chtěl pokračovat v plánu na přesun úředníků do Letňan,“ řekl.

Potvrdil to i radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). „Není zřejmé, že by letenský areál pro výstavbu vládního města byl prioritou této vlády, a tak to vnímá i Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), jelikož ten nemá další indicie, že by se v té směně mělo pokračovat, což my i vítáme,“ řekl. Dodal, že požadavek státu ohledně Letňan blokoval další majetkové směny, které je potřeba dokončit.

Hřib dále řekl, že kvůli Letňanům, dostavbě okruhů a dalším pro Prahu důležitým otázkám by se měl v blízké době sejít s premiérem a dalšími ministry. V Letňanech se podle něj i v případě změny postoje státu nic nezmění a město bude nadále pokračovat v přípravě návrhu nové zástavby. „Jestli administrativní budovy budou používat státní úředníci nebo komerční administrativa, je v zásadě jedno,“ řekl. Dodal, že by stát mohl pozemky plánované pro nemocnici využít pro stavbu onkologického centra.

Babiš je nadšený, zhlédl se v Paříži a do Letňan by rád přesunul tisíce úředníků do nové čtvrti za 10 miliard. Hřib v Praze “úřednické ghetto” nechce. 10.1.2019 Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Město bude pokračovat v drobnějších majetkových transakcích se státem, radní v pondělí schválili směnu městských pozemků v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady za zbylou část areálu tenisových kurtů na Letné, nemocniční vilu v Říčanské ulici a budovu výjezdové stanice záchranářů v ulici 28. pluku. Na jaře by se podle Chabra měla schvalovat směna větší části areálu Fakultní nemocnice Bulovka za kasárny v Karlíně a areál na Bohdalci. Radní dodal, že na jaře by měli radní hlasovat také o směně Faustova domu v areálu Všeobecné fakultní nemocnice, který má v majetku město, za státem vlastněný zámek Veleslavín.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close