Entertainment

Kuba: Havanou otřásl výbuch hotelu

Silný výbuch, který poničil luxusní hotel Saratoga v centru Havany, si vyžádal nejméně osm životů. Zhruba 30 lidí skončilo v nemocnici, uvedl na twitteru kubánský prezident Miguel Díaz-Canel. Pravděpodobnou příčinou exploze je podle něj únik plynu. Na místě zasahují záchranáři a zhruba deset lidí se stále pohřešuje. V hotelu nebyli ubytovaní turisté.

„První náznaky ukazují, že výbuch způsobil únik plynu,“ uvedl kubánský prezident, který se dostavil na místo neštěstí. Provládní server Cubadebate krátce po výbuchu uvedl na základě svědectví lidí, kteří se nacházeli na místě, že explozi mohly způsobit plynové lahve.

„Bylo to jako zemětřesení,“ řekla agentuře AP žena, která bydlí nedaleko hotelu. V okolí hotelu bylo zničeno i několik automobilů a na místě je velký počet policejních i záchranářských jednotek. Ty prohledávají útroby budovy a sutiny.

Exploze jednoho z nejluxusnějších hotelů v Havaně

Podle agentury EFE z hotelu stoupá hustý dým, který je vidět z většiny hlavního města. Výrazně poničená jsou první tři podlaží hotelu a vnější fasáda. Škody ale vykazují i zbylá tři patra budovy. Guvernér Havany Reinaldo García Zapata uvedl, že hotel byl v rekonstrukci, a proto v něm nebyli ubytovaní turisté.

Hotel Saratoga stojí v jedné z nejrušnějších částí Havany. Podle agentury AFP se jedná o pětihvězdičkový hotel s 96 pokoji. Saratoga byla považovaná za jedno z nejluxusnějších zařízení v Havaně. V minulosti v tomto hotelu bydleli významní politici, podnikatelé či celebrity. V posledních letech však hotel přišel o část movité klientely kvůli otevření nových zařízeních v kubánské metropoli.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close