Entertainment

Kim Čong-un: KLDR pokračuje v raketových testech

Severní Korea dnes směrem do Japonského moře odpálila balistickou střelu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na jihokorejskou armádu. Jde o patnáctou podobnou zkoušku, kterou izolovaný komunistický stát letos uskutečnil, poznamenala agentura AP. Naposledy se podobný test navzdory rezolucím OSN, které to KLDR zakazují, uskutečnil ve středu.

Střelu zřejmě Severní Korea odpálila z ponorky nedaleko svého východního pobřeží. Podle Japonska letěla zhruba 600 kilometrů, než dopadla mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, což je oblast moře do vzdálenosti 200 námořních mil (370 kilometrů) od pobřeží. Tokio raketovou zkoušku odsoudilo jako nepřijatelnou hrozbu mezinárodnímu společenství.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nedávno během velkolepé vojenské přehlídky prohlásil, že Pchjongjang své jaderné síly bude vyvíjet „co nejrychlejším tempem“. Washington je přesvědčen o tom, že KLDR může být už v tomto měsíci připravena v komplexu na severovýchodě země uskutečnit svůj první jaderný test za několik let. Celkově by šlo o sedmý jaderný test Pchjongjangu.

Kim vyvíjí tlak na USA

Neobvykle rychlé tempo, jakým Severní Korea zbraně letos testuje, podle AP dokládá, že rozvíjí svůj raketový program a zároveň se snaží vyvíjet tlak na Spojené státy kvůli rozhovorům, které ještě za vlády bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa uvázly v mrtvém bodě.

Zvýšená aktivita by mohla souviset i s chystanou inaugurací nového jihokorejského prezidenta Jun Sok-jola, která se uskuteční v úterý.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close