Entertainment

Jan Kačer čeká na telefon od syna Josefa Abrháma: Ale pořád nic…

Kačer je z toho trošku nervózní. „Nevím o pohřbu vůbec nic, stále čekám na telefon, nikdo se ale neozývá, je mi to divné,“ svěřil se Aha! Kačer s tím, že je samozřejmě připraven mít smuteční řeč, pronést pár vlídných slov o svém největším příteli. A v duchu si ta slova, aniž by si to uvědomoval, už připravuje.

V dobrém i zlém

„Josef nebyl jenom přítel, byl to bratr. Životem jsme se spolu prodírali v dobrém i zlém dlouhých padesát let,“ komentoval Kačer, který se s Abrhámem spřátelil »na život a na smrt« v Činoherním klubu. Tam se z nich stali pokrevní bratři, spojené nádoby. Kačer dodnes vzpomíná, jak Abrhám kvůli Činohernímu klubu odmítl angažmá v Národním divadle i v Divadle na Vinohradech a šel s Kačerem do riskantního podniku jménem Činoherák. Abrhám tehdy přišel s ideou, že divadlo budou hrát jako jazz, který se bez improvizace a souhry se spoluhráčem neobejde. „A tak jsme se opravdu hodně sblížili. Začali jsme se kamarádit i mimo divadlo a klub, vzájemně se poznaly i naše rodiny,“ říká Kačer.

Režisér Zelenka o Josefu Abrhámovi (†82): Uměl dělat humor bez vulgarit

Jako sourozenci

Bratrství dvou herců se stalo ještě pevnějším, když Kačera z Činoheráku vyhodili. Abrhám ho neopustil. Naopak. „Bratr mi zemřel a Josef byl pro mě opravdu jako bratr. Chodil za mnou, když mi bylo nejhůř. A já dělal samozřejmě totéž. S ním odešel i kus mého já…“ vzpomíná Kačer.

Manželky jim odešly najednou

Kamarádkami byly i jejich manželky, herečky Libuše Šafránková (†68) a Nina Divíšková (†84). Oba páry prožívaly ve svých vztazích několik krásných let. V poslední době se však oba muži museli vyrovnat se zdravotními problémy svých manželek. Zatímco Šafránková v roce 2014 prodělala rakovinu plic a s křehkým zdravím bojovala až do své smrti, Ninu Divíškovou zase několik let sužovala Alzheimerova choroba. Abrhám i Kačer byli svým manželkám velkými oporami a ony zase jim. Nakonec oba muži o své milované přišli, a to v časovém horizontu pouhých dvanácti dní. Přesná příčina smrti Šafránkové zůstává, minimálně pro veřejnost, nadále záhadou. A stejně tak náhlé úmrtí Divíškové.

Veronika Žilková o smrti Josefa Abrháma (†82): Je to krásná zpráva!
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close