Entertainment

Dooseho syndrom: Dívka za rok prodělá 300 epileptických záchvatů

Maminka Julie Cabreyová (45) novinářům řekla: „Její stav je velmi vážný. Její záchvaty se za poslední rok a půl zněkolikanásobily.“ Minulý rok jich holčička zažila přes tři sta. Nyní už je raději ani nepočítají. Každý den musí ztrápená matka sledovat, jak se tělo její holčičky neovladatelně zmítá, a hledá cesty jak jí  pomoci.

„Nemůže dělat normální věci, které dělají ostatní děti v jejím věku. Například jít si hrát ven s kamarády. Neustále ji musím kontrolovat,“ popisuje matka dále dceřin stav, s nímž se potýká od jejích 15 měsíců. Olivia je mimo jiné na přísné dietě, takže nemůže jíst žádné sladkosti, zjistil deník The Mirror.

V roce 2021 mladá dívka podstoupila operaci mozku, jež měla za cíl zmírnit záchvaty. Zákrok byl ale neúspěšný. Nyní musí trvale nosit ochrannou přilbu a v ložnici má nainstalovanou kameru.

Julie založila veřejnou sbírku, která by pokryla náklady na novou léčbu. Ve Skotsku nedávno schválili konopí pro léčebné účely a Olivia užívá jeho olej. Nicméně léčba měsíčně vychází v přepočtu na 35 000 korun.

„Náklady na léčbu se bohužel stále zvyšují a my již nemáme kde brát,“ říká žena, jejíž rodina pro Olivii obětovala už maximum. Sama musela změnit zaměstnání a jít pracovat na částečný úvazek, aby se nemocné dceři mohla víc věnovat.

Léčba nicméně už přinesla své výsledky a Julie věří, že když se jí podaří vybrat dostatečný obnos peněz, bude si její dcera jednou moci hrát s ostatními dětmi a být šťastná.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close