Entertainment

Dag Palovič (47): Herec z pohádky potřebuje po nehodě dárce krve

V úterý odpoledne na Slovensku havaroval v Levickém okrese mezi Šahami a Preseľanami nad Ipľom bývalý slovenský moderátor, herec a pokerový hráč Dag Palovič (47). Jeho zranění jsou velmi vážná a v současné době nutně potřebuje dárce krve. I přes strašlivou nehodu, kdy do jeho motorky zezadu narazil automobil, bojuje statečně o život. 

„Zraněného muže záchranáři ošetřili, vzhledem k těžkým zraněním ho museli uvést do umělého spánku,“ uvedla k neštěstí mluvčí operačního střediska záchranné zdravotnické služby Alena Krčová. Při převozu trpěl Palovič častými poruchami vědomí a jeho zranění jsou údajně stále velmi vážná.

I proto se na Instagramu s odkazem na nemocnici s prosbami o pomoc ozvala herečka Dominika Kavaschová. Palovič nutně potřebuje dárce krve. „Jedná se o krev typu 0 negativ,“ upozornila. „Jestliže znáte nějaké dárce anebo byste mohli prosbu přesdílet v médiích, byla by to momentálně možnost, jak Dagovi pomoci,“ naléhala herečka. Napsal o tom slovenský server topky.sk.

Jak již dříve deník Blesk informoval, v souvislosti se strašlivou nehodou započali slovenští policisté vyšetřování. „V dané věci bylo zahájeno trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví,“ uvedli strážci zákona. „Řidič vozu Opel Astra pravděpodobně nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího motocyklu Yamaha,“ sdělila pro TV JOJ mluvčí Krajského ředitelství policejního sboru v Nitře Viktória Borloková

Dag Palovič odstartoval svou kariéru jako dětský herec například v pohádkách Král Drozdí brada či Lampáš malého plavčíka. V devadesátých letech působil hlavně jako moderátor, hrál profesionálně poker a v současnosti se věnoval psaní knih a mentorskému koučování.

 
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.